להצעת מחיר
055-939-5722

ירי ביונים

מדוע להשתמש בפתרון זה אם אינו הומני? למה בכל זאת ירי ביונים עשוי להיות הפתרון הרע במיעוטו על פני אלטרנטיבות אחרות? אילו נזקים היונות יכולות לעשות? האם כל אחד יכול לבצע ירי ביונים או שנדרש אישור מיוחד לשם כך?

רוצים הצעה לירי ביונים? חייגו אלינו עכשיו וקבלו הצעת מחיר זולה ומשתלמת!

זהו אינו פתרון הומני, אך ישנם מקרים בהם אין מנוס מלבצע ירי ביונים.

פתרון זה אינו ברירת מחדל ואינו המועדף ביותר ולכן הוא מתבצע רק כאשר אין אלטרנטיבה אחרת – וכאשר היתרונות של פתרון זה מתעלות על המגרעות של החלופות האחרות.

ירי ביונים – מתי כן כדאי להשתמש בפתרון זה?

ירי ביונים יכול להתבצע בשטחים פתוחים, רפתות, מקומות חקלאיים, מפעלים תעשייתיים, מחסנים וכו'.

היעילות של פתרון זה באה לידי ביטוי בכך שהיא מפחיתה משמעותית את קצב הריבוי של היונים והיא הכרחית במקרים בהם חלופות אחרות אינן יכולות לתת מענה יעיל.

עם זאת, יש לקחת בחשבון שירי ביונים אינו מרחיק את היונים או מונע את הגעתן ולכן היעילות של פתרון זה מוגבלת.

זהו אינו הפתרון ההומני ביותר אך ישנם מקרים בהם הוא נדרש

אין ספק שעדיף להשתמש בשיטות הומניות יותר כמו למשל דוקרנים ליונים, הרחקת יונים באמצעות גלי קול, חוטי רטט, רשתות נגד יונים וכו' ולהימנע מירי ביונים.

עם זאת, ישנם מקרים שבהם האלטרנטיבות אינן נותנות מענה מספק ואין מנוס מלבצע ירי ביונים.

אין חולק על כך שירי ביונים אינו פתרון הומני כלל, אך הנזק הפוטנציאלי של פתרון זה הינו נמוך משמעותית מאלטרנטיבות אחרות.

פתרונות חלופיים אחרים, כמו פיזור רעלים או פתרונות הדברה כימיים – לא רק שאינן הומניות, אלא שאינן ידידותיות כלל לסביבה ועשויות להיות להן השלכות אקולוגיות שליליות ולפגוע בבעלי חיים אחרים שאין אנו רוצים לפגוע בהם.

נזקים פוטנציאליים שעשויים להצדיק את השימוש בירי

  • נזקים תברואתיים – היונות מהוות מפגע תברואתי והן עשויות להעביר מחלות לבני אדם ולבעלי חיים אחרים, כמו למשל קדחת הנילוס המערבית ועוד. עקב כמויות הצואה והלשלשת הגבוהות שהיונות מפרישות הן גורמת ללכלוך סביבתי רב שאינו נעים לאדם ואף לבעלי חיים אחרים. היונים מתלהקות ונמצאות בהתקהלויות גבוהות למדי וכתוצאה מכך כמויות הצואה שהן מפרישות הינה גבוהה למדי. היונות עשויות לגרום לבני האדם לאלרגיות וגירודים קשים עקב כך שהן מעבירות כינים וקרדיות לבני האדם. ומעבר לכך, הן עשויות לעשות נזק לרכוש ולפגוע בצבע של מכוניות וכלים מכניים אחרים.
  • נזקים לחקלאות – היונים גורמות לנזק רב לחקלאות ולעובד הרפתות. יונה אוכלת עד 70 גרם מזון בממוצע ליום. כאשר היונות מתלהקות ומגיעות בכמויות גבוהות אל הרפתות – הן אוכלות אלפי טונות של מזון ביום, מה שבא לידי ביטוי בנזק גבוה למדי בטווח הרחוק לרפתות ולתחזוקה שלהן. ולכן, ירי ביונים מתאים למטרה זו ועשוי לצמצם נזקים חקלאיים פוטנציאליים.
  • נזקים לתעשייה – הלשלשת שהיונה מפרישה גורמת לנזק רב לתעשייה שבא לידי ביטוי בפגיעה במכונות, משטחים, מוצרים ארוזים, אסתטיקת המפעל ועוד. מעבר לנזקי הרכוש, היונות גורמות לתחלואה של עובדי המפעלים והתעשייה וכתוצאה מכך ימי עבודה רבים הולכים לטמיון ובמקרים מסוימים אף סכומי כסף רבים מבוזבזים על אשפוזים וטיפולים נמרצים שההוצאות שלהם מגיעות לסכומים גבוהים למדי.
  • ריבוי טבעי גבוה – קצב הריבוי הטבעי של היונה הינו גבוה למדי. יונה ממוצעת מולידה כ – 12 גוזלים בשנה, כשישנם שישה מחזורי קינון ובכל מחזור נולדים כשני גוזלים בערך. גיל הפריון של היונה הוא ארבעה חודשים.

האם כל אחד יכול לקחת רובה ולירות ביונים?

ירי ביונים מתבצע באמצעות רובה אוויר ויכול להתבצע רק על ידי אנשים המחזיקים ברישיון מתאים לכך(רישיון ציד).

בנוסף לכך, ירי ביונים אינו חוקי כל עוד לא מתקבלים האישורים וההיתרים הרלוונטיים מרשות הטבע והגנים(הרט"ג) לשם ביצוע פעולה זו.

כמה זה עולה?

ירי ביונים עולה בממוצע בין 800 ל – 1500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם למורכבות הירי ובגודל המקום בו הירי מתבצע.

הסוף ליונים

ניסית להשתמש בדוקרנים מפלסטיק ונירוסטה, דבקים תעשייתיים, חוטי רטט, מכשירים אולטראסוניים ושום פתרון אחר הצליח להרחיק את היונים ממך? דרך אתר "המדביר המוסמך" תוכלו להזמין הצעה לירי ביונים על ידי אנשי מקצוע מורשים לשם כך.

אנו מבינים את הצורך המיידי בפתרון זה ולכן הזמינות שלנו היא מהיום למחר ואנו מתחייבים לעבודה מקצועית ואחריות מלאה. נציגינו ממתינים לפנייתך!

דילוג לתוכן